HPE ProLiant DL385
HPE ProLiant DL385
HPE ProLiant DL385
Kentino · Räätälöity AI-palvelin

HPE ProLiant DL385

Yritystason alusta, koottu ja testattu EU:ssa.

€43.555,00 ilman ALV:tä · toimituskulut lasketaan kassalla
Varastossa — toimitus EU-varastosta
ISO 9001 · tarkastettu laitteistoEU-varasto & takuu7+ vuotta yritysten AI-ratkaisujaBurn-in-testattu ennen toimitusta
Yleiskatsaus
UKK
Toimitus ja takuu

 

HPE ProLiant DL385 Generation 10 CTO -palvelin NVIDIA A100 -GPU:illa

Palvelimessa on kaksi 32-ytimistä AMD EPYC 7502 -suoritinta (64 ydintä, 128 säiettä) ja 512 GB HPE DDR4 -muistia. Tallennukseen on 2x 480GB M.2 NVMe -asemaa ja 2x 1.6TB Enterprise SAS SSD -asemaa. Palvelin tukee 8-paikkaista 2.5" SFF -taustalevyä, ja siinä on HPE Smart Array S100i RAID -ohjain.

Mukana on 2x NVIDIA A100 80GB -GPU-kiihdytintä, mikä tekee siitä ihanteellisen AI:hin ja koneoppimiseen. Palvelimessa on neljä integroitua GB-verkkokorttia ja kaksi 10GB SFP+ -porttia. Redundanssin takaavat 2x 800W virtalähdettä, ja hallintaa helpottaa iLO5.

Tekniset tiedot

Suorittimet Kaksi 32-ytimistä AMD EPYC 7502 (2.5 GHz, Max Turbo 3.4 GHz)
Ytimet / säikeet 64 ydintä / 128 loogista suoritinta
Muisti 512 GB (8x 64GB) HPE DDR4
Ensisijainen tallennus 2x 480GB M.2 NVMe
Toissijainen tallennus 2x 1.6 TB Enterprise 2.5" SAS SSD
Taustalevy 1x 8-paikkainen 2.5" SFF (8SFF)
RAID HPE Smart Array S100i SR Gen10 SW RAID + P208i RAID -ohjain
Näytönohjaimet (GPU) 2x NVIDIA A100 80 GB SXM4 PCIe -GPU-kiihdytin
Virtalähde 2x redundantti 800W virtalähde
Verkkoyhteydet Neljä integroitua GB-verkkokorttia + kaksiporttinen 10GB SFP+
Räkkikiskot Sisältyy
Hallinta iLO5 Standard
Laitteen kunto Kunnostettu
Takuu 24 kuukautta RTB (palautus huoltoon)
Testattu Windows Server 2022/2019, VMware ESXi 7.0, Windows Server 2016/2019 HPC, Ubuntu, CentOS 7 64-bit, Proxmox VE

Tärkeimmät ominaisuudet ja hyödyt

1. Suorituskykypotentiaali NVIDIA A100 -GPU:lla

  • NVIDIA A100 -GPU: Suunniteltu vaativimpiin laskentatehtäviin, kuten koneoppimiseen, syväoppimiseen ja big datan käsittelyyn. 80GB muistilla kiihdytintä kohden ne tarjoavat suuren suorituskyvyn ja kapasiteetin rinnakkaiseen datankäsittelyyn.
  • AI- ja ML-optimointi: Palvelin käsittelee AI- ja ML-tehtävät tehokkaasti, mikä on ratkaisevaa organisaatioille, jotka työskentelevät nopeaa laskentaa vaativien laajojen tietoaineistojen parissa.

2. Korkea skaalautuvuus ja joustavuus

  • Laajennustuki: Tukee monenlaisia kokoonpanoja, mukaan lukien muisti-, tallennus- ja muiden komponenttien laajennukset
  • Laajennettavuus: Valmis tuleviin laajennuksiin lisänäytönohjaimilla ja -komponenteilla

3. Tietoturva ja luotettavuus

  • Integroitu tietoturva: Silicon Root of Trust suojaa laitteisto- ja laiteohjelmistotason hyökkäyksiltä
  • Redundantit järjestelmät: Redundantit virtalähteet ja yritysluokan komponentit

Ihanteelliset käyttökohteet

AI ja koneoppiminen (MLaaS)

  • Syvien neuroverkkojen koulutus ja inferenssi
  • Luonnollisen kielen käsittely
  • Konenäkösovellukset

Arvioitu kuukausitulo: $2,000 - $10,000

Big data ja analytiikka

  • Suurten tietoaineistojen käsittely ja analysointi
  • Reaaliaikainen data-analytiikka
  • Liiketoimintatiedon sovellukset

Arvioitu kuukausitulo: $3,000 - $15,000

Virtualisointi ja pilvilaskenta

  • Useiden virtuaalikoneiden ajaminen
  • Pilvi-infrastruktuuripalvelut
  • Konttien orkestrointi

Arvioitu kuukausitulo: $2,000 - $10,000

Yrityssovellukset

  • Suorituskykyiset tietokannat
  • Toiminnanohjaus (ERP)
  • Asiakkuudenhallinta (CRM)

Arvioitu kuukausitulo: $1,000 - $7,000

Kokoonpanovaihtoehdot (CTO - Configure to Order)

Palvelin voidaan räätälöidä organisaation tarpeisiin, mukaan lukien suoritin-, muisti-, tallennus- ja verkkokomponenttien kokoonpanot.

Kysymykset, joita ostajat kysyvät meiltä useimmin ennen palvelimen tilaamista.

Kauanko se kestää?

Varastossa olevista komponenteista rakennetut koneet toimitetaan nopeasti; tiettyä GPU-sukupolvea vaativien koneiden toimitus riippuu saatavuudesta. Annamme päivämäärän ennen maksua, ja jos se muuttuu, kerromme siitä itse emmekä anna sen tulla yllätyksenä.

Voiko kokoonpanoa muuttaa ennen rakentamista?

Lähes aina. GPU:t, muisti, tallennustila ja jäähdytys valitaan tilauskohtaisesti, ja listattu kokoonpano on lähtökohta eikä kiinteä paketti. Jos tarvitaan enemmän VRAM:ia, nopeampaa tallennusta tai erilaista jäähdytysratkaisua, kerro siitä ennen tilausta, niin teemme muutoksesta tarjouksen.

Voiko palvelimen noutaa itse?

Voi. Varastomme sijaitsee Prahassa, ja nouto paikan päältä on tervetullut — useimmat noutajat käyttävät käynnin hyväkseen, käyvät koneen läpi insinöörimme kanssa ja kysyvät ne kysymykset, jotka ovat sähköpostitse hankalia. Tšekin tasavallan sisäisissä tilauksissa pyrimme myös toimittamaan laitteen henkilökohtaisesti ja käymään asennuksen läpi paikan päällä.

Voinko keskustella jonkun kanssa, joka oikeasti ymmärtää kuormituksen?

Kyllä. Meillä on nimenomaan AI-järjestelmiin erikoistunut insinööri, ei yleistä myyntipalvelua. Jos kysymys koskee eräkokoja, kvantisointia, väyläratkaisuja tai sitä, missä pullonkaula tulee vastaan, kysy — se keskustelu yleensä parantaa kokoonpanoa.

Mitä mallia tällä kokoonpanolla voi ajaa?

Kyllä. Jokainen kone kootaan, rasitustestataan ja testataan todellisilla AI-kuormituksilla ennen toimitusta, ja se lähtee meiltä LLM valmiiksi asennettuna ja käynnissä. Kone kytketään virtaan ja verkkoon, ja työt voi aloittaa — jäljelle jää vain päätös siitä, mikä projekti ajetaan ensin.

Miten palvelin testataan ennen toimitusta?

Testaamme laitteen todellisilla AI-kuormituksilla synteettisten pisteiden sijaan: inferenssiläpäisy, käyttäytyminen jatkuvassa kuormassa ja lämpötilat yhtäjaksoisessa käytössä. Benchmark-tulokset toimitetaan koneen mukana, joten luvattu suorituskyky on todennettavissa ensimmäisestä päivästä lähtien.

Onko palvelin käyttövalmis saapuessaan?

Kyllä. Jokainen kone kootaan, rasitustestataan ja testataan todellisilla AI-kuormituksilla ennen toimitusta, ja se lähtee meiltä LLM valmiiksi asennettuna ja käynnissä. Kone kytketään virtaan ja verkkoon, ja työt voi aloittaa — jäljelle jää vain päätös siitä, mikä projekti ajetaan ensin.

Toimitus EU-varastostamme. Raskaat tuotteet voivat vaatia rahtijärjestelyjä — pyydä toimitustarjous ja toimitusaika. 2 vuoden rajoitettu takuu ja ennakkovaihto-RMA-tuki; jatkettu takuu saatavilla.

Etkö löytänyt juuri sitä, mitä tarvitset?

Kerro kuormituksesi, niin määrittelemme alustan sen ympärille — GPU:t, muisti, tallennustila ja jäähdytys sovitettuna todelliseen käyttöön.